Blijf aangehaakt én leg contact met de BIZ-App >>

Blankenburgverbinding (A24) geopend!

Op zaterdagmiddag 7 december 2024 is de nieuwe snelweg A24, de Blankenburgverbinding, opengegaan. Na ruim zes jaar bouwen kan het wegverkeer de nieuwe noord-zuid verbinding ten westen van Rotterdam gebruiken. De A24 is een nieuwe snelweg die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg.

Betere bereikbaarheid Rotterdamse regio

De nieuwe oeververbinding draagt bij aan een betere doorstroming van het verkeer in de regio Rotterdam en versterkt de economische positie van de Rotterdamse Haven en Greenport Westland. De verwachting is dat fileproblemen bij de Beneluxtunnel op de A4 en op de A15 hiermee aanzienlijk minder worden.

Het verkeer zal moeten wennen aan de nieuwe situatie, waardoor het in de eerste periode na 7 december nog druk kan zijn. Omdat het verkeer zich anders gaat verdelen over de wegen, kan er op toegangswegen, zoals rond knooppunt Kethelplein, meer drukte ontstaan richting de aansluitingen van de Blankenburgverbinding.

Tol betalen zonder tolpoortjes

Voor een rit over de A24 moet tol worden betaald. Dit gebeurt elektronisch, oftewel via www.e-tol.nl . e-TOL is een innovatief tolheffingssysteem dat kentekens van voertuigen met camera’s boven de weg fotografeert. Dit maakt tolpoortjes overbodig.

Weggebruikers kunnen zich aanmelden voor automatisch betalen op www.e-tol.nl. Dit geeft extra betaalgemak. Want het tolbedrag wordt dan na de rit automatisch afgeschreven. Wie niet voor automatisch betalen kiest, kan ook maximaal 7 dagen voor de rit of binnen 3 dagen (72 uur) na de rit online tol betalen op e-tol.nl.

Klik hier voor meer informatie.

Zoek op de website